Ogrzewanie elektryczne

Folie Grzewcze

Szukasz nowoczesnego, oszczędnego, komfortowego i niezawodnego systemu grzewczego ? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie ! Folie grzewcze firmy Red Snake.

 Zasada działania folii grzewczych  Red Snake 

 

Ciepło w folii grzewczej generowane jest za pomocą zjawiska rezystancji elektrycznej. Przepływająca przez folie energia elektryczna powoduje nagrzewanie się tkanin składających się z mieszanin włókien węglowych z pastą karbonu. Gdy węgiel produkuję ciepło, emitowana jest podczerwień daleka o długościach fali od 3000 nm do 1 mm, (to samo promieniowanie podczerwone emitowane jest przez słońce!), co powoduje, że system Red Snake jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, a co więcej niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych i pozytywnie wpływa na organizm człowieka. 

 

Promieniowanie podczerwone emitowane przez folie nie ogrzewa bezpośrednio powietrza jak w przypadku standardowych systemów grzewczych, powoduje ono nagrzewanie się obiektów, przedmiotów oraz ścian budynku, które to następnie oddają ciepło do pomieszczenia. 

 

Warto tutaj zwrócić uwagę na prosty schemat – do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego “ucieka”. Aby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym tej energii musimy zużyć więcej w dłuższym czasie, np. ze względu na wentylację którą ciepło wydostaje się na zewnątrz. Emitowana przez folie podczerwień nagrzewa przedmioty, które następnie oddają ciepło do pomieszczenia, ogrzewanie powietrza w tym wypadku jest wtórne, innymi słowy ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkukrotnie niższa w krótszym czasie co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd, jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temp. 

Ponadto promieniowanie dalekiej podczerwieni eliminuje zjawisko konwekcji, czyli cyrkulacji powietrza i kurzu, dodatkowo niwelując liczebność drobnoustrojów, więc jest to idealne rozwiązanie dla alergików.

 

Rys.1. Porównanie działania ogrzewania konwekcyjnego z ogrzewaniem podczerwienią

 

 

Budowa folii grzewczej

 

System ogrzewania podczerwienią firmy Red Snake, zbudowany jest z cienkich warstw, które w połączeniu ze sobą tworzą niezwykle wytrzymałą i odporną na czynniki zewnętrzne folie grzewczą. 

 

Elementem grzewczym jest mata karbonowa, której jednorodna struktura grzeje całą powierzchnia. 

 

Całość pokryta jest kilkoma warstwami tworzyw sztucznych, co zapobiega dostawaniu się wilgoci do systemu grzewczego. W procesie ogrzewania foliami Red Snake nie występuje żadne spalanie, co za tym idzie całkowicie wyeliminowane zostaje zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla, pożaru czy eksplozji. Dzięki zastosowaniu efektu podczerwieni ogrzewanie systemem Red Snake, nie powoduje unoszenia kurzu (przyjazne dla alergików) , nie wydziela żadnych dźwięków ani wibracji – działanie ogrzewania podczerwienią jest ciche i czyste. 

 

Konstrukcja ogrzewania podczerwienią sprawia, iż system jest bezobsługowy, trwały więc nie ma potrzeby konserwacji i serwisów. Prostota i brak elementów ruchomych zapewnia wieloletnia żywotność tego systemu.

 

Rys.2. Schemat budowy folii grzewczej

 

 

 Folia grzewcza – dlaczego warto?

 

  • Wydajność i niskie koszty eksploatacji – Folie grzewcze wykorzystują 99% energii elektrycznej do nich dostarczonej  przetwarzając ją bezpośrednio na energię cieplną. Komfort cieplny w przypadku systemu Red Snake osiągany jest w temp. średnio 1-4 ‘C niższej niż przy zastosowaniu systemu hydraulicznego. Warto pamiętać, że każdy 1’C to oszczędności o około od 8-10%.  Ponadto dzięki zastosowaniu termostatów dla każdej strefy grzewczej w budynku mamy możliwość bardzo precyzyjnej kontroli temp. (z dokładnością do 0,1’C), odpowiednia regulacja temperatury w pomieszczeniach mniej i bardziej używanych, powoduje kolejne oszczędności w eksploatacji budynku.
  • Oszczędność miejsca – Folie grzewcze mogą zostać zamontowane na ścianach, suficie lub w podłodze, dzięki czemu nie ma konieczności montowania grzejników, co daje inwestorowi ma pełną swobodę przy aranżacji wnętrz. Brak instalacji hydraulicznej, oraz kotła niezbędnego do ogrzewania skutkuje tym, że nie potrzebna jest kotłownia, co powoduje kolejne oszczędności miejsca przy projektowaniu budynku.
  • Niskie koszty instalacji – Wybierając folie grzewcze jako system ogrzewania w domu, nie ma potrzeby projektowania kotłowni w budynku ( każdy m2 to kilka tys zł dodatkowych kosztów), ani elementów tradycyjnego systemu grzewczego ( kotła, grzejników, rur, systemu kominowego itd.) Co powoduje znaczne oszczędności już na tym etapie inwestycji, które można wykorzystać np. na zamontowanie innych systemów odnawialnych źródeł energii takich jak np. fotowoltaika, co jeszcze bardziej obniży koszty eksploatacji budynku.
  • Szybki i łatwy montaż – W przypadku domu o metrażu 100m2, kompletny montaż ogrzewania trwa jedynie 2-3 dni, jest to całkowicie bezinwazyjny montaż.
  • Bezobsługowość i komfort – Masz już dość tradycyjnego ogrzewania piecem na węgiel, miał czy ekogroszek? Brak konieczności składowania opału, brak brudu, sadzy i innych nieprzyjemności z tym związanych. I wreszcie brak konieczności ciągłego “dokładania do pieca”. Wiemy ile zabiera Ci to czasu i energii, a przecież czas wolny powinniśmy spędzać na dużo przyjemniejsze rzeczy…   Z foliami grzewczymi będziesz mógł o tym wszystkim zapomnieć! Wystarczy, że ustawisz odpowiednia dla Ciebie temperaturę i.. to wszystko! System nie potrzebuje żadnej dodatkowej obsługi i konserwacji. Co więcej dzięki zastosowaniu termostatów z funkcją wi-fi, może kontrolować temperaturę w dla każdej strefy grzewczej w budynku, będąc nawet na drugim końcu świata.
  • Bezpieczeństwo i zdrowie – System zapewnia optymalną wilgotność – nie wysusza powietrza, ponadto dzięki wyeliminowaniu cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach jest przyjazny dla alergików! Badania przeprowadzone na Politechnice Wrocławskiej, pod kierownictwem prof. dr hab. inż. P. Bieńkowskiego wykazały, że ogrzewanie foliami Red Snake jest całkowicie bezpieczne w zakresie wpływu pola elektromagnetycznego na zdrowie. Emitowane przez folie Red Snake ciepło w dalekiej podczerwieni pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka.   Folie grzewcze Red Snake spełniają wszelkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa UE.
  • Trwałość i bezawaryjność – Brak ruchomych i podatnych na zużycie elementów, eliminuje konieczność przeprowadzania serwisów instalacji. W przypadku uszkodzenia folii (przebicia, przecięcia itd) cały system nadal działa bez zarzutu, konieczne będzie jedynie zaizolowanie uszkodzonego miejsca. 25 letnia GWARANCJA na produkt !
  • Ekologia – System jest bezemisyjny, brak komory spalania, czyste powietrze w twojej okolicy !

Korzyści folii grzewczych
Wydajność i niskie koszty eksploatacji
Oszczędność miejsca
Niskie koszty instalacji
Szybki i łatwy montaż
Bezobsługowość i komfort
Bezpieczeństwo i zdrowie
Trwałość i bezawaryjność
Ekologia
Usługi Sprawdź Nasze realizacje montażu folii grzewczych!
Pokaż wszystkie
Co nas wyróżnia Dlaczego warto wybrać nasze usługi?
Wysoka jakość produktów i wykonania
Stała i uprzejma pomoc w trakcie użytkowania
Wykonanie zgodne z projektem
Pomoc w otrzymaniu dofinansowania
5 lat gwarancji oraz gwarancja producenta
Załatwienie wszelkich formalności
Zgłoszenia do odpowiednich instytucji
Realizacja w dogodnym terminie
Kontakt z nami Porozmawiajmy o projekcie

Zainteresowany? Skontaktuj się z Nami! Nic nie tracisz, a możesz zyskać wiele!