Co oferujemy

Klimatyzacja

Klimatyzacja coraz częściej pojawia się w polskich domach i nie tylko, powoli staje się standardem. Kiedyś kojarzona z luksusem, dziś dostępna dla większości z Nas, niosąc ukojenie w upalne dni lata, jak i wiele innych korzyści.

Zasada działania klimatyzatora

 

Choć dla wielu nieznana, zasada działania klimatyzatorów jest prosta, często porównywana do pracy domowej lodówki. 

 

System klimatyzacji składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej ( w której najważniejszym elementem jest parownik) oraz zewnętrznej (gdzie najważniejszym elementem jest jest skraplacz). Budowa taka określa działanie jej działanie, która w uproszczony sposób przebiega tak: czynnik chłodzący, będący jeszcze cieczą, trafia do parownika w jednostce wewnętrznej. Tam następuje jego parowanie, co przyczynia się do schładzania parownika. Dzięki wentylatorowi wymuszony jest obieg powietrza, powodujący obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Następnie czynnik chłodniczy, będący teraz w postaci gazu, zostaje odprowadzony do skraplacza, czy pomocy sprężarki, gdzie następuje jego skroplenie. Ta zmiana stanu skupienia czynnika generuje ciepło, które jest odprowadzane przez wentylator jednostki zewnętrznej. Skroplony czynnik może ponownie trafić do parownika i cały cykl powtarza się. 

 

Rys.1. Schemat zasady działania klimatyzatora

 

Czy klimatyzacja ma negatywny wpływ na środowisko naturalne? Otóż wbrew ogólnemu przekonaniu, nie. Przekonanie to wynika głównie z zastosowanego czynnika chłodzącego, który większości kojarzy się z uszkodzeniem dziury ozonowej. W obecnych systemach klimatyzacji stosuje się pro-ekologiczne czynniki chłodzące np.: R-407C, R-410A, niemające znaczącego wpływu na środowisko i jego degradację. 

 

Klimatyzacja – czy tylko chłodzenie?

 

To co może dać nam klimatyzator to nie tylko chłód. Klimatyzatory najnowszej generacji mogą łączyć ze sobą kilka funkcji, a są to:

  • ogrzewanie – większość klimatyzatorów posiada funkcję odwrócenia obiegu chłodniczego. włączając opcje grzania, następuje zamiana ról jednostek klimatyzacji: ciepło pobierane jest za pomocą jednostki zewnętrznej i transportowane do wewnętrznej. 
  • oczyszczanie – w zależności od klimatyzatora, wyposażony jest on w różne rodzaje filtrów, służące do wychwytywania konkretnych zanieczyszczeń. Funkcję tę szczególnie doceniają alergicy. 
  • jonizowanie – klimatyzator z taką funkcją posiadają wbudowany jonizator, który wytwarza korzystne dla zdrowia człowieka jony ujemne, które przyczyniają się do eliminacji alergenów, wirusów, bakterii oraz zarodników pleśni zawieszonych w powietrze w pomieszczeniach. 

 

 

żródło: https://www.oferteo.pl/klimatyzacja/jak-dziala-klimatyzacja

Funkcje klimatyzacji
chłodzenie
ogrzewanie
oczyszczanie powietrza 
jonizowanie powietrza 
Usługi Zobacz wykonane przez Nas montaże klimatyzacji.
Pokaż wszystkie
Co nas wyróżnia Dlaczego warto wybrać nasze usługi?
Wysoka jakość produktów i wykonania
Stała i uprzejma pomoc w trakcie użytkowania
Wykonanie zgodne z projektem
Pomoc w otrzymaniu dofinansowania
5 lat gwarancji oraz gwarancja producenta
Załatwienie wszelkich formalności
Zgłoszenia do odpowiednich instytucji
Realizacja w dogodnym terminie
Kontakt z nami Porozmawiajmy o projekcie

Zainteresowany? Skontaktuj się z Nami! Nic nie tracisz, a możesz zyskać wiele!