Co oferujemy

Pompy ciepła

Podstawowym zadaniem w tworzeniu przytulnego ogniska domowego jest dobranie sposobu ogrzewania budynku. Wszystkie instalacje grzewcze działają w niemalże taki sam sposób: źródło grzewcze (np. kocioł gazowy czy piec węglowy) podgrzewa dany czynnik grzewczy (którym najczęściej jest woda), który oddając pozyskane ciepło ogrzewa budynek. Niestety, w większości przypadków energia cieplna pozyskiwana jest po przez spalanie paliw kopalny, emitując przy tym, jak wiadomo, szereg zanieczyszczeń do środowiska. Zupełnie inaczej energię cieplną produkuje POMPA CIEPŁA.

Skoro nie z paliw, to skąd pompa ciepła pozyskuje energię do ogrzania budynku? Otóż z natury! To środowisko naturalne jest jej paliwem i dodatkowo z  wykorzystaniem energii elektrycznej wytwarza i transportuje ciepło do instalacji centralnego ogrzewania. 

Jednym z “paliw” wykorzystywane przez pompy ciepła jest powietrze. Pompe tego rodzaju, tzw. pompy ciepła typu powietrze-woda, która ostatnimi czasu cieszy się największą popularnością. 

 

Zasada działania pompy ciepła powietrze/woda

 

maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych).

Pompy ciepła powietrzno-wodne transportują pobrane cie

 

pło z zewnątrz do obiegu grzewczego-ogrzewanie, ale pompy te mogą ró

 

wnież transportować ciepło do domowych zbiorników wody gorącej, a woda ta używana jest do zasilania kranów i pryszniców w budynku.

 

Pompy ciepła typu powietrze/woda dzielimy na:

Monoblok:

 

Model który jest w swojej budowie zespolony w całości. Urządzenie jako jedność i jako jednostka zewnętrzna posiada wszystkie elementy w swojej konstrukcji w jednym. Nie wymaga dodatkowej instalacji chłodniczej.

 

Split:

 

Model pompy który dzieli się na dwa elementy. Pierwszym elementem jest jednostka zewnętrzna tzw. agregat. Drugim elementem jest jednostka wewnętrzna, gdzie odbywa się wymiana ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą z naszej instalacji hydraulicznej.

 

 

Rys.1. Schemat działania pompy ciepła

     

Korzyści wynikające z zastosowania pompy ciepła w naszym budynku

 

  • ekologia jest tu największą zaletą. Rosnące zagrożenie spowodowane zanieczyszczeniem środowiska jest powodem różnych chorób układu oddechowego człowieka, dzięki pompie ciepła zmniejszamy emisję dwutlenku do atmosfery i przyczyniamy się do dbania o ekologię naszej planety. W miejscu eksploatacji pompy ciepła nie wytwarzamy żadnych spalin, które powodują różnego rodzaju choroby oraz możemy być pewni, że dbamy o środowisko.
  • pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa a co za tym idzie nie musimy tracić czasu na czyszczenie, ładowanie opału oraz rozpalanie w kotle na paliwa stałe. Dodatkowo, możliwe jest obsługiwanie pompy z aplikacji na telefonie z dowolnego miejsca. 
  • pompa ciepła może pracować samodzielnie i wydajnie przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej nawet do -25″C
  • dzięki bardzo kompaktowej budowie pompy ciepła nie potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia, nie musimy również martwić się jak w przypadku kotłów na paliwo stałe, miejsca gdzie będziemy magazynować opał.
  • w przypadku odpowiednio dobranej pompy ciepła żywotność takiego urządzenia wynosi nawet 25 lat
  • Są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ funkcjonują bez palnego paliwa w budynku.
  • pompy oprócz opcji ogrzewania pomieszczeń, posiadają również opcję chłodzenia, co pozwala na efektywne wykorzystanie je również w ciele dni roku. 
  • w większości przypadków bezproblemowe jest połączenie pompy z dotychczas stosowaną instalacją grzewczą, którymi zazwyczaj są grzejniki, bez konieczności ich zmiany. 

Korzyści ekonomiczne wynikające z zastosowania pompy ciepła 

 

  • w przypadku pompy ciepła odchodzi nam koszt wykonania komina spalinowego w nowym budynku. 
  • w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną rachunki za prąd mogą być równe zeru, gdyż pompa wykorzystuje energię odnawialną ze środowiska, jednak potrzebuje ona energii elektrycznej do transformacji ciepła. Przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej energię elektryczną, której potrzebuje pompa ciepła, możemy wyprodukować samodzielnie. 
  •  jednym z problemów, które eliminujemy, montując w domu pompę ciepłą jest jest zakup opału a jak wiadomo, koszty, dostępność i jakość paliw kopalnych są zmienne i niestabilne. 
  • istnieje szereg dofinansowań do instalacji pompy ciepła (np. Mój prąd, czy termomodernizacji ???), które nie są dostępne w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. 

 

źródło:(https://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/pompy-ciepla/jak-zabezpieczyc-pompe-ciepla-monoblok-przed-zamarzaniem.html)

Korzyści pompy ciepła
Ekologiczne ogrzewanie
Eliminacja problemu zakupu opału
Bezobsługowość
Wydajność nawet do -25’C
Oszczędność miejsca
Trwałość i bezawaryjność instalacji
Bezpieczeństwo
Możliwość skorzystania z dofinansowań
Usługi Zobacz wykonane przez Nas realizacje pomp ciepła!
Pokaż wszystkie
Co nas wyróżnia Dlaczego warto wybrać nasze usługi?
Wysoka jakość produktów i wykonania
Stała i uprzejma pomoc w trakcie użytkowania
Wykonanie zgodne z projektem
Pomoc w otrzymaniu dofinansowania
5 lat gwarancji oraz gwarancja producenta
Załatwienie wszelkich formalności
Zgłoszenia do odpowiednich instytucji
Realizacja w dogodnym terminie
Kontakt z nami Porozmawiajmy o projekcie

Zainteresowany? Skontaktuj się z Nami! Nic nie tracisz, a możesz zyskać wiele!