Co oferujemy?

Serwis – pompy ciepła

Choć pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe ich regularny przegląd techniczny jest konieczny, jeśli chcemy cieszyć się bezawaryjną eksploatacją. Dodatkowo regularny serwis zapewnia efektywne działanie pompy, a co za tym idzie wykorzystanie inwestycji w jej montaż na najwyższym możliwym stopniu. W wielu przypadkach regularny serwis jest również wymagany do uznania gwarancji przez producenta pompy.

Serwis pompy ciepła – kiedy i jak często? 

 

Jako że pompy ciepła mają za zadanie ogrzewać budynek w zimne dni, zalecane jest, by jej przegląd wykonać co roku, przed rozpoczęciem sezony grzewczego, by być pewnym, że żadne ewentualne usterki nie spowodują awarii pompy w momencie, kiedy będzie ona najbardziej potrzebna.  

Przeglądu pompy mogą dokonać autoryzowani przez producenta pompy serwisancie, lub firma posiadająca do tego uprawnienia. Każdy serwisant zobowiązany jest do przygotowania protokołu z wykonanego serwisu. 

 

 

Przegląd techniczny pompy ciepła obejmuje:

 

  • dokonanie ekspertyzy zapisanych w regulatorze pompy danych jej pracy oraz ewentualnych błędów, które wystąpiły w czasie działania pompy.
  • sprawdzenie efektywności działania pompy, szczególnie w pierwszych latach jej funkcjonowania, gdyż konieczne może być ponowne wykonanie jej optymalizacji. 
  • kontrola szczelności, ciśnienia układu chłodniczego oraz pozostałej części instalacji.
  • sprawdzenie funkcjonowania przyłączy elektrycznych, czujników i bezpieczników. 
  • pomiar poziomu czynnika chłodniczego oraz jego ewentualne uzupełnienie. (f-gazy??)
  • kontrola czystości filtrów oraz parownika – ze względu na ulokowanie ich w jednostce zewnętrznej pompy są tym bardziej narażone na ryzyko zatkania przez kurz i pyły, jest to tym bardziej istotne. W wypadku jego znacznego zanieczyszczenia dojdzie do zwiększenia oparów w przepływie powietrza, co wpłynie negatywnie na wydajność systemu i co za tym idzie, zwiększy się zużycie prądu i koszty podczas pracy całego systemu
Co nas wyróżnia Dlaczego warto wybrać nasze usługi?
Wysoka jakość produktów i wykonania
Stała i uprzejma pomoc w trakcie użytkowania
Wykonanie zgodne z projektem
Pomoc w otrzymaniu dofinansowania
5 lat gwarancji oraz gwarancja producenta
Załatwienie wszelkich formalności
Zgłoszenia do odpowiednich instytucji
Realizacja w dogodnym terminie
Kontakt z nami Porozmawiajmy o projekcie

Zainteresowany? Skontaktuj się z Nami! Nic nie tracisz, a możesz zyskać wiele!